odwierty, pompy ciepła, studnie
tel: 784 019 671 email: info@geoenergy.pl Odwiedź nas na Facebook

Pompy ciepła - ekologiczne oraz ekonomiczne


Istnieje co najmniej kilka sposobów ogrzewania domu. Można się zdecydować na zastosowanie pieca węglowego lub pieca gazowego, jednak w ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem właścicieli domów jednorodzinnych cieszą się pompy ciepła. To bardzo ekologiczne oraz ekonomiczne rozwiązanie, które poprzez różnego rodzaju dotacje jest rekomendowane przez władze państwowe. Urządzenia te są na rynku dostępne w bardzo wielu wariantach i konfiguracjach, co powoduje, że każda z osób znajdzie najodpowiedniejsze rozwiązanie dla swoich potrzeb.


Pompy ciepła - dlaczego warto?


Pierwszą i najważniejszą rzeczą, o jakiej w kontekście pomp ciepła trzeba wspomnieć jest ich ekologiczność. Urządzenia te nie wykorzystują procesu spalania i nie zużywają paliw stałych, a to oznacza, że dbają o środowisko naturalne, w którym żyjemy. Dużą zaletą sprzętów jest ich prosta i intuicyjna obsługa (niektóre modele umożliwiają nawet zdalne kontrolowanie za pomocą smartfona). Wszystko to sprawia, że żadna z osób nie będzie miała problemu z codziennym użytkowaniem urządzeń.


Pompy ciepła pracują cicho, a przy tym są niemal bezobsługowe. Ogromną zaletą tego typu sprzętów jest ich ekonomiczna i funkcjonalna praca. Urządzenia mogą współpracować zarówno z ogrzewaniem podłogowym, jak i z tradycyjnymi kaloryferami. Do swojej pracy potrzebują prądu elektrycznego, a co za tym idzie, mogą współpracować z systemem fotowoltaicznym. Dzięki takiemu rozwiązaniu ogrzewanie pomieszczeń może być prowadzone w bardzo wydajny i ekonomiczny sposób, który z pewnością sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób.


Jak wybrać pompę ciepła?


Wybierając najodpowiedniejsze urządzenie dla siebie nie należy kierować się wyłącznie ceną. Bardzo często się bowiem zdarza, że urządzenia najtańsze są wadliwe i niewystarczające dla naszych potrzeb. Aby móc cieszyć się wydajnym systemem grzewczym trzeba zwrócić szczególną uwagę na kilka parametrów, a są nimi moc, współczynnik COP oraz dodatkowe opcje, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Skontaktuj się z nami

 
Oddział Gdańsk
 
ul. Rogalińska 5C/12
80-809 Gdańsk
 
tel.kom.: +48 784 019 671
e-mail: info@geoenergy.pl
 
 
Oddział Gdynia

ul. Pułkownika Stanisława Dąbka 235B/12
81-155 Gdynia
 
 
 
Oddział Bytów

ul. Sikorskiego 32/14
77-100 Bytów