odwierty, pompy ciepła, studnie
tel: 784 019 671 email: info@geoenergy.pl Odwiedź nas na Facebook

Gruntowe pompy ciepła w ofercie dla klientów z Trójmiasta i okolic

W ostatnich latach ceny ogrzewania poszybowały w górę. Nic więc dziwnego, że wiele osób szuka możliwości zaoszczędzenia. Jednym z rozwiązań, gwarantujących obniżenie kosztów, jest gruntowa pompa ciepła. System ten cieszy się rosnącym zainteresowaniem konsumentów, dlatego warto sprawdzić, czy ta konkretna instalacja sprawdzi się również w naszym przypadku.

Jak działa gruntowa pompa ciepła?

Cały system gruntowej pompy ciepła składa się z kilku bardzo ważnych elementów. Pierwszym z nich jest wymiennik gruntowy, który znajduje się na odpowiedniej głębokości pod powierzchnią ziemi. Ma on postać wykonanych z tworzywa sztucznego specjalnych rur wypełnionych mieszaniną wody oraz płynu niezamarzającego. Zadaniem cieczy jest krążenie w rurach i ogrzewanie się poprzez odbieranie ciepła z ziemi. Następnie płyn trafia do wymiennika ciepła. Właśnie tam poprzez podgrzanie zmienia swój stan skupienia z cieczy w parę.

Ostatnim elementem gruntowej pompy ciepła jest skraplacz. W nim gorąca para oddaje ciepło do gospodarstwa domowego za pośrednictwem systemu ogrzewania podłogowego lub grzejnikowego. Wytworzone ciepło może być również przekazane do specjalnego bojlera z wodą użytkową.

Wyróżniamy dwa rodzaje kolektorów gruntowych: pionowe oraz poziome, które dobierane są na podstawie specyfikacji danej działki.

Zalety gruntowej pompy ciepła

Gruntowe pompy ciepła mają szereg zalet. Przede wszystkim wspomnieć należy o wysokiej oszczędności energii ze względu na stałą temperaturę gruntu. Oprócz tego cała instalacja jest niezwykle tania. Poza tym gruntowa pompa ciepła nie wymaga codziennej obsługi – to jedna z największych zalet w porównaniu z innymi sposobami ogrzewania budynków. Prosta konstrukcja całego systemu grzewczego zapewnia łatwość przeprowadzania jakichkolwiek czynności serwisowych. Gwarantuje to wygodę oraz krótki czas wykonywania napraw czy przeglądów.

Obszar działania firmy

Jako GeoEnergy działamy przede wszystkim w woj. pomorskim, ponieważ to tu znajdują się nasze oddziały – w Gdańsku, Gdyni i Bytowie. Zachęcamy do zainwestowania w gruntową pompę ciepła wszystkie osoby chcące zaoszczędzić pieniądze przeznaczane na ogrzewanie domu. Zapraszamy zainteresowanych z Sopotu, całego Trójmiasta, a także regionu.

Skontaktuj się z nami

 
Oddział Gdańsk
 
ul. Rogalińska 5C/12
80-809 Gdańsk
 
tel.kom.: +48 784 019 671
e-mail: info@geoenergy.pl
 
 
Oddział Gdynia

ul. Pułkownika Stanisława Dąbka 235B/12
81-155 Gdynia
 
 
 
Oddział Bytów

ul. Sikorskiego 32/14
77-100 Bytów