odwierty, pompy ciepła, studnie
tel: 784 019 671 email: info@geoenergy.pl Odwiedź nas na Facebook

Jak wykonuje się odwierty pod pompy ciepła?

Ostatnimi czasy coraz więcej konsumentów decyduje się na zastosowanie w swoim domu ogrzewania z wykorzystaniem pomp ciepła. Jest to nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie, które zyskuje na swej popularności nie tylko w Polsce, ale właściwie w całej Europie. Tego typu instalacje są bardzo ekologiczne, gdyż do ogrzewania pomieszczeń wykorzystują energię zgromadzoną w naturalnych źródłach, takich jak woda, powietrze oraz grunt.

Gruntowe pompy ciepła

Bardzo dużą popularnością cieszą się w ostatnim czasie pompy gruntowe z pionowym wymiennikiem ciepła. Urządzenia te są bardzo wydajne, jednak nim rozpoczną swoją pracę, wymagają wykonania specjalnych odwiertów na głębokość od 80 do 150 metrów w głąb ziemi. Umożliwi to pozyskanie energii z cieplejszych warstw podłoża, a docelowo pozwoli to na efektywniejsze zasilanie pompy ciepła.

W jaki sposób wykonuje się odwierty?

Trzeba powiedzieć, że nie ma jednego, sprawdzonego sposobu przeprowadzenia odwiertów do pomp ciepła. Aby wybrać najbardziej optymalną metodę wiercenia, należy w pierwszej kolejności zapoznać się z warunkami panującymi na terenie konkretnej posesji. Zdecydowanie najczęściej wybierane jest wiercenie obrotowe z płuczką lub ewentualnie wiercenie obrotowo-udarowe. Ten drugi rodzaj prac jest stosowany w sytuacji, gdy grunt jest twardy lub nawet skalisty. W czasie prowadzonych prac należy zwrócić szczególną uwagę, aby tworzony kanał na całej swej głębokości miał dokładnie tę samą średnicę, co ułatwi późniejsze wpuszczenie sondy.


Bardzo istotne jest, aby przed przystąpieniem do prac dokładnie zaplanować całą realizację. Szczególną uwagę należy zwrócić na odpowiednie rozlokowanie odwiertów. Ważne, by nie znajdowały się one zbyt blisko budynków, gdyż prowadzone prace mogłyby uszkodzić fundamenty, a tym samym naruszyć strukturę budynku.


Właśnie dlatego tak istotne jest, aby odwierty pod pompy ciepła były prowadzone przez renomowaną firmę z dużym doświadczeniem. Spowoduje to, że prace będą realizowane w możliwie najbardziej sprawny i profesjonalny sposób.

Skontaktuj się z nami

 
Oddział Gdańsk
 
ul. Rogalińska 5C/12
80-809 Gdańsk
 
tel.kom.: +48 784 019 671
e-mail: info@geoenergy.pl
 
 
Oddział Gdynia

ul. Pułkownika Stanisława Dąbka 235B/12
81-155 Gdynia
 
 
 
Oddział Bytów

ul. Sikorskiego 32/14
77-100 Bytów