odwierty, pompy ciepła, studnie
Zapoznaj się z naszą ofertą
Odwierty do pomp ciepła
 
Odwierty wykonujemy przy pomocy wiertnicy samojezdnej na gąsienicach. Pozwala to na realizowanie prac w trudnym terenie. Odwierty (kolektory pionowe) są wykonywane na małej przestrzeni działki i ich obecność w gruncie pozwala na zabudowanie ich podjazdami, chodnikami i zagospodarowaniem ogrodem (kolektory poziome wymagają swobodnego dostępu do słońca). Odległość pomiędzy odwiertami powinna wynosić nie mniej niż 8% ich długości.
 
W pionowych odwiertach umieszcza się parę rur (sondy typu U ), wprowadzenie jej do odwiertu ułatwia głowica – element łączący pionowe rury, który może być przystosowany do użycia dodatkowej rury wpychającej. Do wywierconego otworu wpycha się głowicę, a wraz z nią rury wymiennika. W wymienniku typu U krąży płyn niskokrzepnący (roztwór wodny etanolu lub glikolu), jedną rurą ciecz płynie w dół do głowicy, a drugą z niej wraca. Pompa ciepła osiąga wyższy współczynnik wydajności COP gdy rury wymiennika są umieszczone w ziemi pionowo.
 
Podłączenia odwiertów do studni zbiorczych i rozdzielaczy
 
W ramach kompleksowych prac zainstalowane wymienniki pionowe w odwiertach doprowadzamy do wspólnej studni zbiorczej lub rozdzielacza i wprowadzamy do maszynowni Połączenia wykonujemy metodą zgrzewu elektrooporowego. Cały system poddany jest napełnieniu, odpowietrzeniu oraz próbie szczelności.

Studnie wodne
 
Wykonujemy studnie wodne do użytku domowego i przydomowego. Otwór studzienny uzbrajamy rurami PVC  skręcanymi ze sobą na połączenia gwintowe. Cały system rur osadnika, filtrowych oraz studziennych są wykonane przez producenta GWE Pol-Bud. W ramach usługi wykonujemy:
  • uzbrojenie otworu i obsypanie
  • pompowanie zewnętrzne i wewnętrzne
  • pompowanie próbne z określeniem wydajności
Oferujemy ponadto:
  • uzbrojenie studni i podłączenie do punktu poboru
  • wykonanie niezbędnej dokumentacji i pomoc w załatwieniu formalności
Nasze pracujące studnie pompują wodę z głębokości pond 100 m
 
Studnie chłonne
 
W naszej ofercie mamy także rozwiązanie problemu z odprowadzeniem wód opadowych i drenażu opaskowego budynku czy odwodnienia działki. Realizujemy to za pomocą studni chłonnych. Wykonujemy odwiert w gruncie do warstwy chłonnej i odprowadzamy tam wodę.
Nasz system jest sprawny i działa.

Projekty prac geologicznych i dokumentacje powykonawcze
 
Projekt prac geologicznych i dokumentacja powykonawcza są niezbędne do zachowania pełnej procedury przy wykonaniu odwiertów w celu uzyskania ciepła z ziemi. Wykonujemy takie projekty i dokumentacje oraz pomagamy w załatwieniu formalności.

Montaż pomp ciepła, kotłowni, instalacje c.o. i wod-kan
 
Zajmujemy się kompleksowym wykonawstwem instalacji grzewczych. Montujemy pompy ciepła markowych producentów, wykonujemy wewnętrzne instalacje c.o. , instalacje wodne i kanalizacyjne.